Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Muhammed

Ansiklopedi Forum
Yönetici
Orgeneral
Katılım
16 Nis 2020
Mesajlar
10
Yaş
24
Konum
Batman
FORUM KURALLARI

Tüm üyelerin ve forum ziyaretçilerinin kuralları okuyup kabul ettikleri varsayılır. Yeni üye olunması yada kurallardan haberdar olunmaması, kuralları ihlal etmek için geçerli bir neden değildir. Kural listesi dönem dönem güncellenir ve üyeler periyodik olarak kural listesini gözden geçirmelidirler.
 • Türkiye Cumhuriyeti ve İslamiyet karşıtı tüm materyallerin kullanımı yasaktır (Yazı, sembol, resim, ses dosyası, video, flash animasyon vb.)
 • Forum’a gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.
 • Yasadışı herhangi bir içeriği forumda yayımlamak kesinlikle yasaktır. Yasadışı yazılım warez, null, crack, serial ve müzik mp3, video klip vb. paylaşımı yapan üyelerin hesapları pasif hale getirilir.
 • Forum yöneticileri açıklama yapmadan mesajları silme, düzenleme, taşıma veya forumda muhafaza etme hakkına sahiptirler.
 • Üyeler, birbirlerine ve forum yöneticilerine karşı saygılı olmak zorundadırlar. Özel mesajlaşma sistemi dahil forumun hiçbir bölümünde genel ahlak kuralları ihlal edilemez, başkaları rahatsız edilemez. Konu ve mesajlarla ilgilenirken kabalığa, incitici ifadelere ve kişisel saldırılara tölerans göstermiyoruz.
 • Siteye üye olan tüm kullanıcılar otomatik olarak yetkileri sınırlarındaki tüm bölümlere erişim kazanırlar (Özel olarak sınırlandırılmış yönetici, vip gibi kullanıcı bölümleri hariç!).
 • İmza ve profil fotoğraflarında kullanılan resimler hiçbir şekilde tahrik edici, hakaret içeren yada benzeri grafikler, resimler kullanmak yasaktır!
 • Başkalarına ait kişisel bilgileri vermek yasaktır. (Adres, telefon numarası, hesap bilgileri gibi)
 • Yeni bir konu açılmadan önce o konunun daha önceden açılıp açılmadığını anlamak amacıyla forumda “Arama” yapılmalıdır. Her konu, ilgili forum kategorisine açılmalıdır.
 • Okunabilirliği ve forumun işlevselliğini zorlaştırabilecek, görüntü kirliliğine neden olabilecek her türlü yazı stilinin-renginin, grafiğin, mesaj biçimlendirmesinin kullanımı yasaktır. Lütfen tamamı büyük harflerden oluşan konu başlıkları kullanmayınız.
 • Her üyenin yalnızca bir hesabı olabilir. Üyelik, istenildiği anda iptal ettirilebilir. Üyelik iptali için forum yöneticilerine özel mesaj yoluyla ulaşmanız gerekmektedir. (10 mesajdan daha fazla mesaja sahip üyelerin üyelik iptali talep etmesi durumunda, sitenin teknik özelliklerinden ve forumda çöp mesaj barındırmak istememizden dolayı kişinin email adresi ve verdiği kişisel bilgiler silinir, hesabı pasif hale getirilir, mesajları sistemde tutulur)
 • Bir kullanıcı olarak girdiğiniz tüm bilgilerin bir veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. İzniniz olmadan bu bilgiler üçüncü şahıslara dağıtılmayacak, ancak yapılacak herhangi bir hack sonucunda bu bilgilerin dağıtılmasından forumumuz sorumlu tutulamaz.
 • Ayrımcılığa neden olabilecek, özellikle de siyasi ve dini içerikli tartışmalarda bulunmak yasaktır.
 • Forumda tartışma çıkarılması kesinlikle yasaktır. Uyarılar dikkate alınmalıdır.
 • Reklam Yaparcasına Forumda Dikkat çekecek şekilde forum yada web sitelerinin linki yayınlamak yasaktır. Diğer şekillerde linklerini paylaşmanızda sakınca yoktur.
 • Böyle bir ortamda yapılmaması gereken herhangi bir şeyi yapmak; özellikle mesaj sayısı artırmak için art arda, gereksiz yere, boş içerikli mesajlar göndermek yasaktır. Bir uyarı almaksızın cezalandırılabilirsiniz.
 • Bazı forum ve alt forumların kendilerine özgü kuralları yada dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. O forumlara mesaj gönderilmeden önce bu kurallar okunmalıdır. Sabitlenmiş tüm konulara göz atmanız önerilir.
 • Paylaşılan içeriklerde kaynak belirtmek zorunludur. Ancak içerik sadece kaynağın reklam edilmesi için kullanılır ise içerik silinecektir.
Bizler her ne kadar forum yöneticileri veya moderatörler olarak tüm mesajları kontrol ederek uygunsuz mesajları ayıklayıp silmek için çalışsak da, tüm mesajları incelemek bizim için imkansız olabilir. Forum ile ilgili tereddüte düştüğünüz, sormak istediğiniz yada şikayetçi olduğunuz bir konu olduğunda, forum yöneticilerine mesaj atabilir veya ilgili konuyu rapor edebilirsiniz.

Kurallara uymayan üyelerin mesajları, konuları uyarı yapılarak yada yapılmadan silinir/taşınır/düzenlenebilir. Uyarılara rağmen kuralları ihlal eden üyelerin hesapları iptal edilir ve siteden uzaklaştırılırlar.

Ansiklopedi Forum Yönetimi
25.04.2020​
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...