AB Alan Tarama

Abdulkadir

Ansiklopedi Forum
Astsubay Çavuş
Dünyanın sayılı cihazları arasında değil dünyanın 1 numarası AB Alan Tarama

AB1.jpg
556ab.jpg

Hüseyin Yazıcı

H

Hüseyin Yazıcı

Ansiklopedi Forum
Kayıtsız Kullanıcı
Teşekkür ederim.
Zaten şunu hep söylüyorum;
Bir arkadaşınız size test alanı yapsın ve bu test alanına en az yarım metre derinliğe ve birkaç kilo kadar Bakır, Demir, Alüminyum, Bronz, Kurşun hatta Altın, Gümüş ve boşluk içinde bir damacana gömsün, sizde o test alanına gidin ve bizim cihazla bu metallerin hepsini tek tek ayırın ve noktalayın.
AB alan tarama metalleri ayırır ve noktalar.
İşte size şunu söylüyorum, eğer Türkiye'de bunu yapacak başka da cihaz varsa, bana da haber verin, bende o cihazdan almak istiyorum.

Bizim cihazımızla bunların yanında elmas ve su da bulunur.
Altın ve boşluk bir arada ise hedefiniz %90 doğrudur ve
Test alanlarındaki net başarı doğal ortamda tam olmuyor, peki neden?
En büyük sebep, cihazla bulduğunuz oda yada gömünün derinliğini net bir şekilde alamıyorsunuz. Alan tarama ile net ve kesin bir derinlik alınamaz.
Hatta gradyometre ile de net derinlik alınamıyor, Gpr cihazlar da 3*3m bir odayı 10 m nin altında, 2*2m bir odayı 7 m nin altında, 60 cm genişlikte bir tüneli 5 m nin altında görmüyor.
Diğer cihazların bu yeraltı yapılarını görmeyişi ,o yapının yok olduğu anlamına gelmez.
Yani her cihazın yapabileceği vardır ve yetenekleri sınırlıdır.
Bir alan taramadan eğer yeraltındaki malın resmini göstermesini isteseniz bu hayal olur, alan tarama ancak size içinde metal olan, boşluk olan noktayı bulur, bundan daha fazla birşey beklemek jeofizik, arkeoloji bilememektir.
Herkese sıhhat ve muhabbetler diliyorum, esen kalınız